وبلاگ

معرفی و شرایط ویزای توریستی و ویزای بیزنسی B1 و B2

ویزای توریستی

ویزای بیزنسی و ویزای توریستی، ویزایی غیرمهاجرتی برای افرادی است که مایل هستند به طور موقت برای انجام تجارت (B-1)، برای گردش (تعطیلات، تفریح)، بازدید از خانواده یا دوستان، یا معالجات پزشکی (B-2) ، و یا ترکیبی از این دو (B-1/B-2) به ایالات متحده بیایند. سفر با ویزای بیزنسی یا تجاری (B-1) معمولاً شامل فعالیت‌هایی مثل سفر برای مشاوره با همکاران تجاری، برای شرکت در گردهمایی‌های علمی، تحصیلی، حرفه‌ای یا تجاری، نمایشگاه‌های تجاری، یا کنفرانس در تاریخ‌های مشخص یا برای مذاکره در مورد یک قرارداد است. ویزای بیزنسی و ویزای توریستی به شما اجازۀ ادامۀ تحصیل یا کار در ایالات متحده را نمی‌دهد.

نکته : 

در این‌گونه ویزا باید کنسول از دو مطلب اطمینان حاصل کند: ابتدا این‌که پس از اتمام مدت ویزا به ایران باز خواهید گشت و دوم این‌که منابع مالی و ساپورت مناسب را برای مدت سفر در اختیار دارید.

مدارکی که به کنسول کمک می‌کند که بداند شما به ایران برمی‌گردید:

  • مدارک شغلی قوی در ایران
  • وابستگی‌های عاطفی در ایران (همانند همسر و فرزند)
  • وابستگی‌های مالی (همانند سند خانه یا کارخانه)
  • وابستگی‌های تحصیلی در ایران

و هر گونه وابستگی دیگر به ایران

مدارکی که ثابت می‌کند از پس هزینه‌های سفر برمی‌آیید :

  • دعوت‌نامه معتبر از شهروند معتبر
  • پیش‌خرید بلیت تورهای داخلی امریکا
  • پیش‌خرید شرکت در نمایشگاه‌ها و مکان‌هایی که قصد بازدید آنها را دارید
  • برنامه سفر

ما چه کمکی می‌توانیم بکنیم؟

هنگامی که شما به کنسولگری می‌روید قبل از انجام مصاحبه، کنسول تصمیمش را در مورد شما گرفته است اما مصاحبه به آنها کمک می‌کند که بدانند تصمیمشان در مورد شما درست بوده یا خیر . کنسول از روی فرم شما این تصمیم را اتخاذ می‌کند و به مواردی چون فرد دعوت‌کننده، شغل و … توجه می‌کند و درصورتی که به نظر آنها مورد قبول واقع نشود هیچ‌گونه مدرکی از شما را نخواهند دید. بنابراین پر کردن صحیح فرم، دعوت نامه معتبر و موارد دیگر در رابطه با برنامه مسافرت نقش بسیار مهمی ایفا می‌نماید. ما دعوت‌نامه معتبر، بلیت‌های تور داخلی آمریکا و موارد دیگری که کمک کنند شانس اخذ ویزای شما بالا رود را تهیه می‌کنیم و سپس بر اساس آنها فرم DS-160 شما را پر می‌کنیم.

مدت زمان برای گرفتن ویزای توریستی

2 تا 3 ماه

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید:

شماره تماس رایگان

شماره تماس واتس‌اپ

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *