وبلاگ

معرفی و شرایط گرفتن ویزایEB1

ویزای EB1

ویزای EB1 یکی از انواع ویزاهای کاری مهاجرتی مختص افراد نخبه است که در صورت ورود به آمریکا برای آن کشور مفید واقع شوند. کسانی میتوانند برای این ویزا درخواست دهند که مهارت آنها در سطح جهانی مطرح باشد و معمولا مدارک و جوایز بین المللی برای اثبات این ادعا مورد نیاز است، اما میتوان به استناد مدارک دیگر همچون مقاله های منتشر شده معتبر یا … نیز اقدام کرد. یکی از مزایای این ویزا این است که نیازی به پذیرش کاری وجود ندارد.

این ویزا به سه قسمت تقسیم می شود:

  • ویزای EB1A
  • ویزای EB1B
  • ویزای EB1C

ویزای EB1A

باید نشان دهید که مهارت و دانش شما در سطح بین المللی مورد تقدیر است و اثبات این مساله بسیار سخت تر از آنچه تصور میشود است، لذا اثبات آن زمانی که جوایز یا پاداشهای بین المللی نگرفته باشید، بسیار مشکل خواهد بود. اما روند کاری آن چندان طول نمیکشد زیرا این ویزا هرگز به سقف سالیانه اش نمیرسد.

ویزای EB1B

این ویزا برای استادان و محققان خارجی است. این ویزا نیازمند یک کارفرما است که در یک زمینه تحقیقاتی در حال کار باشد و شما نیز برای تدریس و یا تحقیق در مورد موضوعی درخواست خود را ارائه میکنید و باید مدارکی ارائه شود که نشان دهد  شما در آن زمینه شایستگی های لازم را دارا هستید. در مورد این ویزا سابقه کار نیز اهمیت دارد.

ویزای EB1C

این ویزا مخصوص مدیران عامل و مدیران اجرایی شرکت های چند ملیتی است که بخواهند مدیر خود را از کشوری به کشور دیگر انتقال دهند. این مدیران بایستی از مدیران رده بالا و مهم شرکت باشند.

مراحل انجام کار

1- در اولین مرحله، وکیل (وکلای خصوصی امور مهاجرت در آمریکا) به متقاضی واجد شرایط بودنش را اعلام مینمایند. (از طریق ایمیل و یا مکالمه تلفنی)
2- در این مرحله مدارک جمع آوری شده برای بررسی به تیم وکلا ارائه و جهت اعلام نظر در نوبت قرار خواهد گرفت.
3- پس از اعلام نظر وکیل در مورد قابل طرح و پیگیری بودن و یا نبودن پرونده در اداره مهاجرت، مراتب نیز به متقاضی اعلام خواهد شد.
4- در صورت موافقت متقاضی قرارداد مربوطه برایشان ارسال و پس از امضا، مشاورین مربوطه در جهت تکمیل پرونده و جمع آوری مدارک لازم با متقاضی در تماس خواهند بود.
5- وکیل مهاجرتی پس از تکمیل تمامی مراحل مربوطه اقدام به ارسال پرونده به USCIS خواهد نمود .
6- در طول مدت زمان بررسی بر روی پرونده، متقاضی در جریان تمامی مراحل قرارگرفته و پس از دریافت نتیجه از USCIS مراتب به متقاضی ابلاغ خواهد شد.
7- در صورت قبولی در این مرحله پرونده متقاضی از طریق اداره مهاجرت به NVC ارسال خواهد شد تا مراحل بعدی که نهایتا اخذ ویزای ورود به آمریکا و ثبت آن در گذرنامه است به انجام برسد.

مدت زمان برای گرفتن ویزای EB1

این پروسه در حال حاضر بین 8 تا 10 ماه بطول خواهد انجامید که ممکن است به هر دلیلی تغییر یابد.

 برای مشاهده ویدیو توضیح نکات مهم در مورد شرایط اخذ ویزاهای کاری اینجا کلیک کنید.

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید: 

شماره تماس رایگان

شماره تماس واتس‌اپ

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *