Education VISA | F1 | J1 | M1

شرایط ویزای دانشجویی

برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا شما می‌بایست از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید. نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آمریکا به طور کلی یکسان می‌باشد، پس از مطالعه وب سایت دانشگاه و اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش، شهریه دانشگاه و آخرین فرصت زمانی جهت ارسال درخواست پذیرش، و آزمون‌های استاندارد، متقاضی می‌بایستی مدارک درخواستی توسط دانشگاه مقصد را در محدوده زمانی مشخص جهت بررسی به واحد پذیرش تحصیلی دانشگاه ارسال نماید. متقاضیانی که اخرین مدرک تحصیلی خود را درخارج از آمریکا اخذ نموده‌اند می‌بایستی مدرک تحصیلی خود را به یکی از سازمان‌های ارزشیابی مدارک تحصیلی در آمریکا جهت اعتباردهی به مدرک ارسال نمایند. پس از ارسال مدارک تحصیلی ارزشیابی شده خود، به بخش دپارتمان پذیرش دانشگاه و پرداخت هزینه مربوط به بررسی درخواست پذیرش (application fee)، فرایند بررسی مدارک و تعیین سطح علمی متقاضی مطابق با استانداردهای تعریف شده آن دانشگاه آغاز می‌گردد. مدت زمان بررسی مدارک در دانشگاه‌های مختلف متفاوت بوده و به طور کلی بستگی به زمان شروع ترم تحصیلی دارد که دانشجو قصد آغاز تحصیلات خود را داشته است. توجه داشته باشید نمرات آزمون‌ها باید مستقیماً توسط سازمان مسئول برگزاری آزمون به دانشگاه مربوطه ارسال گردد. دانشگاه‌ها و دانشکده‌های آمریکایی درخواست می‌کنند که توصیه‌نامه‌هایی مستقیماً توسط معلمین، اساتید، کارفرماها یا سایر افرادی که از نقاط قوت شما آگاه هستند ارسال شود. اسناد و مدارکی که به زبان انگلیسی نیست باید به همراه ترجمه انگلیسی آنها ارائه شود.

مدت زمان

ویزای دانشجویی حدودا بین 2 تا الی 3 ماه زمان خواهد برد.

مدارک مورد نیاز

فرم I-20: تمام دانشجویان ویزای F1 و M1برای اقدام جهت مصاحبه نیاز به فرم I-20 دارند که نشان دهنده واجد شرایط بودن آنان برای این نوع از ویزا است. این مدرک توسط دانشگاه برای دانشجو صادر شده و حاوی اطلاعات شخص، رشته، مسائل مالی و غیره است که توسط دانشگاه مهر و تایید شده و اصل آن برای دانشجو از طریق پست ارسال می شود. فرم I-20 یکی از مهمترین مدارک ارائه شونده برای سفارت آمریکا است و بدون این فرم نمی توانید به مصاحبه بروید.

فرم DS-160: قبل از گرفتن وقت سفارت در یکی از کشورهای تعیین شده برای ایرانیان متقاضی ویزای F1 و M1نیاز است که فرمی تحت عنوان DS-160 پر شده و اطلاعات متقاضی به صورت تکمیلی وارد می شود.

فرم DS-160مخصوص DOS: درخواست ویزای غیرمهاجرتی جهت اخذ ویزای دانشجویی F-1 آمریکا

فرم DS-158 مخصوص DOS: اطلاعات تماس و سابقه کار متقاضی ویزای غیرمهاجرتی جهت اخذ ویزای دانشجویی F-1 آمریکا

کپی از پاسپورت که حداقل 6 ماه بعد از دوره اقامت در آمریکا معتبر است و حداقل یک صفحه خالی دارد.

دو قطعه عکس رنگی یکسان که چهره کامل و بدون پنهان شدن سر در مقابل نور است و پس زمینه را نشان دهد.

شواهد مالی که نشان دهد خود فرد یا والدین شخص که از وی حمایت می کنند و سرمایه کافی برای تامین شهریه و هزینه های زندگی در طول دوره تحصیل در نظر گرفته شده برای فرد را دارند.

رونوشت و دیپلم نهادهای قبلی که در آن شرکت داشته است .

نمرات آزمون های استاندارد شده مورد نیاز توسط موسسه آموزشی مانند TOEFL، SAT، GRE یا GMAT

اسناد نشان دهنده برای ترک آمریکا و بازگست به کشور شخص پس از اتمام تحصیل در آمریکا

J1 VISA

ویزای تبادل فرهنگی یا تبادل نیروی کار در خصوص اشتغال، تحقیق، آموزش و یا تدریس می باشد. واجدین شرایط این ویزا متعهد به اتمام دوره مورد نظر از طرف کارفرما می باشند. در خصوص این نوع ویزا کارفرما می تواند دانشگاه و یا شرکت باشد. این نوع ویزا قابل تبدیل به ویزاهای دیگر نمی باشد ولی قابل تمدید حداکثر به مدت ۷ سال در خاک امریکا می باشد. شخص دارنده این نوع ویزا می بایستی پس از اتمام مدت زمان ویزای خود، خاک امریکا را به مدت دو سال ترک نموده و در صورت تمایل به ورود مجدد و تغییر ویزا می بایستی مجددا خارج از خاک امریکا درخواست ویزا نماید. در مواردی بسایر خاص در صورتی که فرد دارنده این نوع ویزا درخواست تبدیل ویزا در خاک امریکا را داشته باشد، با داشتن دلیل موجه و کمک گرفتن از یک وکیل مورد تایید اداره مهاجرت می تواند ویزای خود را تغییر و یا تبدیل به اقامت دائم نماید.

برخی از ویزا های J1

اوپر و ادوکر

مشاور اردو

مهمان دولت

انترن

مهمان بین‌المللی (وزارت امور خارجه)

پزشک

استاد دانشگاه و بورسیه پژوهشی

بورسیه کوتاه‌مدت

متخصص

دانشجو، دانشکده/ دانشگاه

دانش‌آموز، متوسطه

سفر برای کار تابستانی

معلم

کارآموز

ما چه کمکی میتوانیم بکنیم؟

کمک در گرفتن ویزای J1 توسط وکلای حرفه ای ما از آمریکا و اروپا با مدارک دکترا تبدیل ویزای J1 به اقامت دائم

مدت زمان

معمولا 6 هفته یا کمتر به طول می‌انجامد.

M1 Visa

یکی از رسته ویزاهایی که اخیراً برای ایرانیان فراهم‌شده، ویزای دانشجویی M1 است. افرادی که قصد تحصیل در دوره‌های غیرآکادمیک کاربردی کوتاه مدت در ایالات متحده را داشته باشند می‌توانند جهت اخذ ویزای M1 اقدام نمایند. مدت زمان طول دوره آموزشی این دوره‌های تخصصی معمولاً کمتر از یک سال و مطابق با سابقه کار و تحصیلات قبلی متقاضی می‌باشد. هراندازه که هماهنگی بین نوع دوره‌های انتخابی با تجربه کار و تحصیلات متقاضی این نوع ویزا بیشتر باشد، درصد موفقیت اخذ ویزا در سفارت نیز بیشتر خواهد بود. همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال دارندگان این نوع ویزا نیز می‌توانند به عنوان همراه و با ویزای M2 وارد آمریکا شوند، ولی اجازه کار در آمریکا را نخواهند داشت. اجازه تحصیل برای همراهان دارنده این نوع ویزای همانند ویزای F2 می‌باشد.

مدارک ویزای M1

فرم I-20

برگه تأییدیه پرداخت SEVIS FEE.

Our Office | آدرس دفتر ما

23162 Los Alisos Blvd, Mission Viejo, CA 92691

Email Us | آدرس ایمیل شرکت

info@usviptravel.com

info@usatourvisa.com

Call Us | شماره تلفن های تماس با ما

USA : +1(949) 933 09 31

TEHRAN : 0912 710 28 87

IRAN : +98(21) 913 190 93

Contact Us | پیام خود را برای ما ارسال کنید

US VIP TRAVEL

مشاوره تلفنی رایگان

برای کسب اطلاعات مهاجرت و مشاوره تلفنی فوری با این شماره تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند.

Us Vip Travel Counseling
Get In Touch

23162 Los Alisos Blvd, Mission Viejo, CA 92691

USA : +1(949) 933 09 31

TEHRAN : 0912 710 28 87

IRAN : +98(21) 913 190 93

info@usviptravel.com

info@usatourvisa.com

Follow Us
United State Of America

© US VIP TRAVEL. All Rights Reserved. Design by Pooria Tajbakhsh