ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا از انواع ویزاهای غیرمهاجرتی کاری است و طی این نوع ویزا شما توسط یک شرکت یا سازمان آمریکایی برای کار در خاک این کشور دعوت خواهید شد.

 • انواع ویزای کاری: EB1 , EB2 , EB3 , EB4 , EB5
 • سایر ویزاهای مرتبط: I , L , P , Q
 • مدت زمان: 12 تا 36 ماه
ویزای کاری آمریکا

شرایط عمومی اخذ ویزای کار آمریکا

افراد متقاضی ویزای کاری آمریکا دارای شرایط مختلفی هستند. همچنین محل اقامت و ملیت آن ها نیز متفاوت بوده و نوع ویزای درخواستی آن ها هم قطعا متفاوت خواهد بود. از همین رو شرایط اخذ ویزای کاری آمریکا برای همه یکسان نیست و پروسه متفاوتی دارد. متقاضی باید مدرک تحصیلی مرتبط و رزومه کاری ارائه دهد و در اکثر موارد نیاز به جاب آفر از سوی کارفرمای آمریکایی می باشد تا فرد موفق به دریافت مجوز کار شود.

در بیشتر موارد نیز باید USCIS ( اداره مهاجرت آمریکا ) در خواست شما را تایید کند و پس از آن می توانید مراحل اخذ ویزا را آغاز کنید. همچنین پیش از اینکه به کشور آمریکا وارد شوید خود را به افسر گمرک معرفی کرده و اجازه ورود و کار کردن در شغل مورد نظر خود را کسب می کنید. پس از آن می توانید وارد کشور آمریکا شوید.

ویزای کاری آمریکا
ویزای کاری آمریکا

انواع ویزای کاری

ویزای کاری آمریکا با توجه به شرایط افراد مختلف به دو دسته کلی مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم می شود. افرادی که برای مدت زمانی خاص و موقت می خواهند در آمریکا مشغول به کار شوند باید نسبت به اخذ ویزای کار موقت این کشور اقدام کنند. نکته ای که وجود دارد پیشنهاد کار از سوی کارفرما می باشد و تنها در این صورت فرد می تواند ویزای کار موقت را دریافت کند ، افراد تحصیل کرده که مهارت و تخصص کافی در رشته خود دارند می توانند به همراه خانواده برای اخذ ویزای کاری دائم آمریکا اقدام کنند. ویزای دائم معمولا برای کسانی صادر می شود که از سوی کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کار دریافت می کنند.

مدارک لازم

مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی ، پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل شش ماه ، عکس جدید رنگی ، پیشنهاد کاری یا معرفی نامه از طرف کارفرما ، مدارک مهارت زبان انگلیسی ، مدارک دانشگاهی حداقل لیسانس ، رزومه کاری معتبر( CV ) ، فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار ، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ، فرم DS-260 و درخواست ثبت نام اتباع خارجی ، مدارک مالی و گردش حساب ، انجام معاینات پزشکی و واکسیناسیون

 • ویزای H-1B برای افرادی که در زمینه ای خاص تخصص حرفه ای و دانشگاهی دارند. اعتبار این ویزا سه ساله بوده و در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای آمریکایی قابل دریافت می باشد.
 • در صورتی که دولت آمریکا نیاز به نیروی کار خارجی داشته باشد کارگران موقت فصلی می توانند نسبت به دریافت ویزاهای H-2A و H-2B اقدام کرده که مدت اعتبار آن یک ساله می باشد. دریافت این ویزا در برخی فصول سال انجام شده و بیشتر در حوزه کشاورزی است.
 • ویزای L1A مختص افرادی که سابقه کار موقت در شرکتی آمریکایی را دارند. برای سمت اجرایی و مدیریت می توان ویزای L-1A را با اعتبار سه ساله دریافت کرد. L-1B ویزایی برای سطوح تخصصی با اعتبار یک ساله است. با اخذ این نوع ویزا کارفرمای آمریکایی می تواند کارمند حرفه ای و متخصص خود را از شعبات خود در کشورهای خارجی به کشور آمریکا منتقل کند.
ویزای کاری آمریکا
ویزای کاری آمریکا

ویزای کار دائمی و مهاجرتی آمریکا

 • EB1: مختص نیروهای کار با استعداد فوق العاده
 • EB2: مختص افراد حرفه ای با مدارک پیشرفته و افراد دارای توانایی استثنایی
 • EB3: مختص کارگران ماهر، حرفه ای و کارگران غیر ماهر
 • EB4: مختص مهاجران خاص
 • EB5: مختص سرمایه گذاران
ویزای کاری آمریکا

The context menu is not allowed on this page.